Ayla 2017 Full Hd izle – Kore Savaşları Türk Askeri Küçük Kız Hikayesi

20-09-2018

Sorun Bildir
Film Bilgileri
Ayla 2017 Full Hd izle – Kore Savaşları Türk Askeri Küçük Kız Hikayesi
4.125 defa izlendi

Kore savaşları sırasında Türkiye’den Kore’ye yardım amaçlı gönderilen askerlerden bir tanesinin Kore’li bir kız ile kurmuş olduğu bağı konu alan Ayla sansürsüz izle adlı filmin bütçesi 17.000.000 TL olarak açıklanmıştır. Ayla izle adlı film sinemalar da 16.375.384 kişi tarafından izlenmiştir.

 

Ayla tek parça seyret

 

Ayla tek parça izle adlı filmin konusundan sizlere kısaca bahsetmemiz gerekirse, Kore savaşları başladıktan sonra orada yaşanan insanlık dramına kayıtsız kalamayan Türkiye Devleti hemen askerlerinden bir birlik kurarak Kore’ye yardım amaçlı olarak asker gönderir. Bu birliğin içerisinde bulunan Süleyman adından bir başçavuş, yanındaki askerleri ile gece kontrollerine çıktığı sırada bir çocuk ağlama sesi duyar. Bu sesin geldiği yere doğru askerleri ile birlikte giden Süleyman Başçavuş, ağaçların altında ağlayan bir kız çocuğu bulur. Bu kız çocuğunu hemen birliğe götüren bu vefalı asker, annesinin ve babasının nerede olduğunu araştırmaya başlar. Fakat kızın annesinin ve babasının savaş sırasında rahmetli olduğunu öğrendiğin de ise bu çocuğu Kore Devleti’ne teslim etmek istemez. Savaş esnasında olan birr devletin bu çocuğa iyi bakamayacağını düşündüğünden dolayı kendisi bu çocuk ile ilgilenmeyen karar verir. Aradan geçen aylar içerisin de Ayla adını verdiği bu küçük kızla çok büyük bir bağ kurar. Kız ile arasındaki bu bağın ardından bir anda savaşın bitmesi ve ülkenin askerleri geri çağırması ile Ayla adlı bu kızı Kore’de bırakmak istemeyen Süleyman Başçavuş, hemen Kore Devleti ile yazışmalara başlar. Fakat Kore kurallarına göre ülke vatandaşı olan birisinin yardım içinde gelse başka askerler tarafından yurt dışına çıkarılmasının yasak olması ile bunu başaramaz. Bunun üzüntüsü ile ülkesine dönen Süleyman Başçavuş emekli olduktan sonra ve aradan geçen 60 yılın ardından hiç görmediği Ayla’yı çok merak eder. Sonunda bu kızı görmek için harekete geçecek olan Süleyman, yıllardır görmediği ve kızı olarak kendisine lanse ettirdiği Ayla’yı yeniden görmek için çaba sarf edecektir. Bunun için ailesine bilgi veren ve harekete geçecek olan Süleyman bunun için daha önceden tanıdığı Kore’li bir milletvekilinden de yardım alacaktır.

 

2017 yılının en iyi filmi seçilen ve 9.0 IMDB puanına sahip ilk yerli film olarak karşımıza çıkan Ayla full hd izle adlı film sitemize hd kalite de ve 720p olarak eklenmiştir. Aynı zaman da bu filme benzer bir film daha izlemek isterseniz Vahşiler adlı filmimize de göz atabilirsiniz.

Filmden Kareler
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " Ayla 2017 Full Hd izle – Kore Savaşları Türk Askeri Küçük Kız Hikayesi "
  1. Gökhan 14 Ekim 2018, 20:42 -

    harika olmuş. Ellerine sağlık

  2. kriptoparahaber 1 Nisan 2019, 13:28 -

    Allah allah bu Ayla filmin de yaşananlar gerçek mi ?

  3. Andre 4 Nisan 2019, 10:59 -

    Gözünüzü seveyim şu alttaki reklam yazısını tüm film boyunca oraya koymayın artık

FullHDFilmizleyen.com sitesinde vizyondaki en yeni 2015 filmleri dışında en iyi ve kaliteli filmleri eski nostaljik şekilde hd film izlemek isterseniz 720p full hd özelliği ile yüksek çözünürlük kalitesinde altyazılı ve Türkçe dublaj film izleyebilir, donmadan, indirmeden, hızlı ve bedava seyredebilirsiniz. En güncel vizyon filmleri, 2015 yılında sinema salonları içerisinde oynayan en iyi korku filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, aşk ve duygusal filmler, dram ve animasyon filmleri, bilim kurgu, fantastik filmler ile 2013, 2012 ve 2017 Filmleri kategorisi gibi önceki yıllarda da karşımıza çıkan yabancı film ve yabancı dizi izle yebilir, Sinemalar gibi veritabanında tüm filmleri bulabileceğiniz film sitelerinde bulunan en güzel filmleri de izleme şansı yakalayacaksınız. Boxset - seri filmler izle seçeneği ile de bir filmin devamını da FullHDFilmizleyen.com adresinde partlı ve tek part olarak bulabileceksiniz. film izlemek için en kaliteli yer sitemizdir şüphesiz ki. Sitemizin Google a eklenen site haritasını da Sitemap a tıklayarak görebilirsiniz.