Sporbet

Bicycle Thieves 1948 Türkçe Dublaj izle – Bisiklet Hırsızları Filmi

24-08-2018Sporbet
Sorun Bildir
Sporbet
Sporbet
Film Bilgileri
Bicycle Thieves 1948 Türkçe Dublaj izle – Bisiklet Hırsızları Filmi
1.511 defa izlendi

1948 yapımı bir film Bicycle Thieves. Siyah beyaz bir yapım. İzlerken nostalji öğelerini sonuna kadar yaşıyorsunuz. 13 Aralık 1949 yılında ilk olarak İtalya’da vizyona giren Bicycle Thieves filmi Türkiye’de 1958 yılında vizyona giriş yapmıştır. Vittorio De Sica filmin hem senaristliğini üstlenmiş hem de yönetmenliğini yapmıştır. Vittorio De Sica dışında Cesare Zavattini, Suso Cecchi D’Amico, Adolfo Franci, Oreste Biancoli ve Gerardo Guerrieri filmin senarist koltuğunda oturan diğer başarılı isimler.

 

Bisiklet Hırsızları full hd 1948 izle

 

Dram ve suç türünde hazırlanan film İtalya yapımıdır. Filmin oyuncuları arasında Lamberto Maggiorani, Enzo Staiola, Lianella Carell, Checco Rissone ve Sergio Leone gibi isimleri görüyoruz.  Film klasikler arasında yer alıyor. 18 ödüle layık görülen bu başarılı film 1948’li yıllardan günümüze kadar ulaşmayı başarmış son derece başarılı bir film. Bicycle Thieves izle yazıp filmi evinizde izleyebilir ve siyah beyaz bu yapımla nostaljik dakikalar yaşayabilirsiniz.  Film İtalya sinemasının gelişimi konusunda önemli adımlar atılmasına imkan sağlamıştır.  Film baskıcı bir dönem olan Mussolini dönemini konu almaktadır. Bu dönemde halkın gerçeklerden uzak tutulması amaçlanmış ve propaganda amacı ile çekilen filmlere karşı bir eleştiri sunmak amacıyla vizyona giriş yapmıştır.  Gerçekçi film türünün en önemli öneklerinden biri olarak gösterilebilir Bicycle Thieves filmi.  Filmin temel konusu işçi sınıfının içerisine düşmüş olduğu çaresizlikler, savaşın ardından halkın yaşadığı yoksulluk, işsizlik ve ahlaki olarak yaşanan çöküşler konu alınmaktadır.  Film konusunun işlenme şekli ve kullanılan teknik açısından bir adım daha ileri götürüyor film severleri. Siyah beyaz bu yapım özgün ve sade bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Filmin konusu son derece yalın bir şekilde işlenmiş. Bu film sayesinde filmin yönetmeni olan Vittorio De Sica başka yönetmenlere ilham kaynağı olmayı başarmış çok başarılı bir isim.  Filmin önemli bir kısmında dış mekanlar kullanılmıştır. Filmde profesyonel olmayan bir oyuncu kadrosu görüyoruz. Her ne kadar oyunculular profesyonel kişilerden oluşmasa da yönetmen Vittorio De Sica’nın başarısını filmin her alanında görmek mümkün. Bicycle Thieves Türkçe dublaj izle yazıp bu unutulmaz klasiği Türkçe seslendirmeyle de izleyebilirsiniz.  Film hiçbir kaynak olmadan çekilmiştir. Filmin oyuncularının ise ilk sinema deneyimi olması açısından çok önemli bir yere sahiptir.  Filmi izlerken filmde aktarılmak istenen duyguları rahatlıkla alıyorsunuz. Filmde İtalya’da yaşanan yoksulluk ve işsizlik filmin genel konusunu oluşturuyor. Bu dönemde İtalya’da afiş işi bulan Antonio Ruci bu işi yapmak için bir bisiklet alır. Ancak zorluklarla satın aldığı bisikleti çalınır.  Hırsızlık olayının ardından karakola gider ve polisler yapacak bir şeyin olmadığını bisikletini kendisinin araması gerektiğini söyler. Filmde yoksulların sorunlarıyla ilgilenilmediği anlatılır.

 

Bicycle Thieves full hd izle yazıp sitemiz üzerinden kopma veya takılma problemi olmadan filmi izleme imkanı bulabilirsiniz. Aynı zaman da bu filme benzer bir efsane film daha izlemek isterseniz Your Name 2017 adlı filmi de sitemizden izleyebilirsiniz.

Filmden Kareler
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " Bicycle Thieves 1948 Türkçe Dublaj izle – Bisiklet Hırsızları Filmi "
  1. kazuk 22 Eylül 2018, 21:55 -

    İnanılmaz kült bir film. Heralde sinema tarihinin en iç burkucu, en yaralıyıcı birkaç filminden biri. Bizim Canım Kardeşim tarzında ondan daha sarsıcı bir yapım. İzlerken şu yaşımda bazı sahnelerinde bildiğin ağladım ya. Enfes, izleyin kesinlikle..

  2. mxasesde 22 Eylül 2018, 21:55 -

    Imdb puanına bakın zaten nasıl bir yapım olduğunu anlarsınız. izlemeyen çok sey kaybeder..

  3. Kinoscope 25 Mart 2019, 10:59 -

    İyi bir filme benziyor. Bicycle Thieves izleyeceğim bakalım.

FullHDFilmizleyen.com sitesinde vizyondaki en yeni 2015 filmleri dışında en iyi ve kaliteli filmleri eski nostaljik şekilde hd film izlemek isterseniz 720p full hd özelliği ile yüksek çözünürlük kalitesinde altyazılı ve Türkçe dublaj film izleyebilir, donmadan, indirmeden, hızlı ve bedava seyredebilirsiniz. En güncel vizyon filmleri, 2015 yılında sinema salonları içerisinde oynayan en iyi korku filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, aşk ve duygusal filmler, dram ve animasyon filmleri, bilim kurgu, fantastik filmler ile 2013, 2012 ve 2017 Filmleri kategorisi gibi önceki yıllarda da karşımıza çıkan yabancı film ve yabancı dizi izle yebilir, Sinemalar gibi veritabanında tüm filmleri bulabileceğiniz film sitelerinde bulunan en güzel filmleri de izleme şansı yakalayacaksınız. Boxset - seri filmler izle seçeneği ile de bir filmin devamını da FullHDFilmizleyen.com adresinde partlı ve tek part olarak bulabileceksiniz. film izlemek için en kaliteli yer sitemizdir şüphesiz ki. Sitemizin Google a eklenen site haritasını da Sitemap a tıklayarak görebilirsiniz.