Sporbet

Çağrı 1977 Full Hd Tek Parça izle – İslami Din Mekke Medine Filmleri

05-12-2018Sporbet
Sorun Bildir
Sporbet
Sporbet
Film Bilgileri
Çağrı 1977 Full Hd Tek Parça izle – İslami Din Mekke Medine Filmleri
848 defa izlendi

1977 yılında vizyona giren ve ülkemiz de her ramazan ayın da televizyonlar da kısım kısım dizi şeklinde yayınlanan bir film olan Çağrı Türkçe dublaj izle adlı filmin bütçesi yapımcıları tarafından 8.000.000 dolar olarak açıklanmıştır. Çağrı izle adlı film sinemalar da 45.257.379 kişi tarafından izlenmiş bir filmdir.

 

Çağrı 1977 full hd seyret

 

Bu harika dini filmimizin konusundan siz değerli izleyicilerimize kısaca bahsetmemiz gerekirse, 6. yüzyılda dünyaya gelen Peygamberimiz Hz. Muhammed S.a.v, 40 yaşında geldikten sonra kendisine gelen bir melek sayesinde peygamber olduğunu öğrenmiştir. Bunun ardından Allah tarafından kendisine gelen vahiyleri tek tek yerine getirecek olan Hz. Muhammed S.a.v, ilk önce kendi akrabalarına bu durumu anlatarak başlayacaktır. Kendi akrabalarından öz amcasının bile kendisine inanmaması, Hz. Muhammed S.a.v’in moralini bozsa da Allah yolunda bu görevin kendisine layık görülmesi bu görevi en güzel şekilde yapmasını sağlamaktadır. Akrabaları arasında kendisine inananlar ile birlikte çıktığı bu yolculukta yaşamakta olduğu Mekke’den dinsizler tarafından kovulan Hz. Muhammed S.a.v ve sahabeleri, Medine’de kendilerine yeni bir yurt kurduktan sonra bir müddet bura da sessiz ve sakince yaşarlar. Daha sonra kendisine Allah tarafından gelen vahiy ile dinsizlere karşı savaş hazırlıklarına başlayan Hz. Muhammed S.a.v ve arkadaşları, sayıları çok az olmasına ve tecrübesiz olmalarına rağmen Uhud savaşını kazanmaları ile kendilerine güven gelir. Yaptıkları 2. savaşında 10 yıllık bir barış sağlanarak bitmesi, Hz. Muhammed S.a.v’in dini bu süre zarfı içerisin de çok rahat yaymasına neden olacaktır. Bir an da son büyük bir topluluk haline gelen ve dine inananların sayılarının artması ile gözünü İstanbul’da kurulu olan Bizans hükümetine kadar dikecek olmaları orada alacakları ağır bir yenilgi sonrasın da ne mutlu İstanbul’u fetih eden komutana sözleri ile ülkemizin en büyük iki adamı Fatih Sultan Mehmet ve Atatürk’ü müjdelemesi de Türk’lerin ne kadar kadim bir millet olduğunun işareti olacaktır. Daha sonrasında Orta Asya’dan gelen Türk’lerin islamı kabul etmeleri ile bir anda tüm dünya da İslam dinini tanınacak ve herkesin kabul ederek saygı duyduğu bir din haline gelecektir. Son din İslam ise insanların kurtuluş reçetesi olacaktır. Çağrı full hd izle adlı film de Türkler ile alakalı da çok güzel enstantaneler bulunmaktadır.

 

Yapılan dini filmlerin arasında en güzeli olan ve tüm dünyanın İslam dinini öğrenmesine yardım olacak olan Çağrı tek parça izle adlı film sitemize hd kalite de ve 720p olarak eklenmiştir. Aynı zaman da bu filme benzer bir film daha izlemek isterseniz 12 Kızgın Adam izle adlı filmi de sitemizden seyredebilirsiniz.

Filmden Kareler
Benzer Filmler
FullHDFilmizleyen.com sitesinde vizyondaki en yeni 2015 filmleri dışında en iyi ve kaliteli filmleri eski nostaljik şekilde hd film izlemek isterseniz 720p full hd özelliği ile yüksek çözünürlük kalitesinde altyazılı ve Türkçe dublaj film izleyebilir, donmadan, indirmeden, hızlı ve bedava seyredebilirsiniz. En güncel vizyon filmleri, 2015 yılında sinema salonları içerisinde oynayan en iyi korku filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, aşk ve duygusal filmler, dram ve animasyon filmleri, bilim kurgu, fantastik filmler ile 2013, 2012 ve 2017 Filmleri kategorisi gibi önceki yıllarda da karşımıza çıkan yabancı film ve yabancı dizi izle yebilir, Sinemalar gibi veritabanında tüm filmleri bulabileceğiniz film sitelerinde bulunan en güzel filmleri de izleme şansı yakalayacaksınız. Boxset - seri filmler izle seçeneği ile de bir filmin devamını da FullHDFilmizleyen.com adresinde partlı ve tek part olarak bulabileceksiniz. film izlemek için en kaliteli yer sitemizdir şüphesiz ki. Sitemizin Google a eklenen site haritasını da Sitemap a tıklayarak görebilirsiniz.