Sporbet

Memento 2000 Türkçe Dublaj izle – Efsane Amerikan Suç Filmleri

10-11-2018Sporbet
Sorun Bildir
Sporbet
Sporbet
Film Bilgileri
Memento 2000 Türkçe Dublaj izle – Efsane Amerikan Suç Filmleri
969 defa izlendi

Sinema tarihinde mutlaka izlenmesi gereken 100 film seçilecek olsa Memento Filmi bu listeye kesinlikle girer. Üstelik sadece yönetmenlik başarısından dolayı değil aynı zamanda senaryosundaki başarısından dolayı. Filmin konusu ise şöyle; Sigorta müfettişi olan Leonard’ın (Lenny)  karısı öldürülmüştür.

 

Memento 2000 full tek part izle

 

Aynı olayda kendisi de yara almış ve kısa dönemli olarak hafızasını yitirmiştir. Karısının intikamını alma fikrine kendisini iyiden iyiye kaptıran Lenny kazadan önce sahip olduğu hayatına dair hatırladıklarına, yeni öğrendiği fakat aklında tutamadığı bilgileri de ekleyerek karısının katilini bulmak için çaba harcamaktadır. Filmin bu kadar sevilmesinin ve Christopher Nolan’ın kariyerine sağladığı dev katkının birkaç sebebi var. Film alışık olduğumuz diğer filmlerden farklı olarak uzun süre iki koldan ilerliyor. Siyah beyaz çekilmiş sahneler ve renkli sahneler. Siyah beyaz sahneler filmdeki bugünden geleceğe doğru, renkli kısımlar ise geçmişe doğru. Siyah beyaz kısım ile renkli kısım kendi akışında ilerliyor ve bir noktada buluşuyorlar.  Bu senaryo ile ilgili yapılacak en mantıklı yorum sanırım dâhiyane demektir. Zekice yazılmış senaryo, reji öncesindeki aksaklıkları taşımıyor. Oyunculuklar ise takdire şayan. Filmi kült kılan özellikler arasında ise içeriği. Çekiminden, biçiminden bile iyi yönleriyle bizleri içine çekiyor. Filmde içeriğin neden önemli olduğunu kestirmek bile çok zor aslında çünkü İnception filmindeki gibi belirsiz noktalar o kadar ustaca düzenlenmiş ki filmin ne anlattığı ile ilgili olarak sadece fikir yürütebiliyorsunuz.  Yorumlar arasında öne çıkan dört önemli yorum var ama izleyicilerin çoğu belirsizliği çözmek yerine Teddy karakterinin anlattıklarını doğru kabul edecekler.Trajedi kahramanı olan Lenny yorumlardan bir tanesinde karısını öldüreni bulmuş ve öldürmüştür aslında ama hafızasında bu bilgiler kısa süreli olarak kaldığı için öldürdüğünü hatırlamıyor ve insanları öldürmeye devam ediyor denir. Filmde Sammy olarak anlatılan kişi ise Lenny’nin ta kendisidir ve karısının ölümünden kendisi de sorumludur. Nolan’ın detaylara verdiği önem ile fark edilen, Lenny’nin dövmeleri arasında bulunan kalbinin üstünde yazılı Yaptım dövmesi bu hikayeyi destekler niteliktedir. Memento İzlerken bir yandan heyecanlanacak sonunu merak edecek, diğer yandan ise neler olup bittiğini çözmek için kafa patlatacaksınız. Lenny’nin durumundaki trajedi aslında vicdan azabını kapatmak için gerçekliği değiştirmesi. Kendi yükünü katil olduğunu düşündüğü herkesin üzerine yıkabilir. Trajik diğer yanı ise hastalığını insanların kullanması, bir görevlinin ona kazık atması ve başkasının cinayet işlettirmesi. Karısının ölümünen suçlu olan Lenny asıl suçlunun kendisinin olduğunu bilmesine rağmen bu gerçeği saptırıyor. Kısa dönemli yaşadığı hafıza nedeniyle öldürdüğü kişiyi de hatırlamıyor ve olmayan birisini aramaya devam ediyor.

 

Belleğini yönlendiriyorsa eğer, Lenny kafasına darbe almadan öncesine ilişkin hatıraları da sorgulanabilir mi ? Örneğin karısını anlattığı kadar sevdiği doğru mu? Tüm bunlar için Memento 720p İzleyerek cevapları arayabilirsiniz. Aynı zaman da bu filme benzer bir film daha izlemek isterseniz Yedi adlı filmimizi de sitemizden seyredebilirsiniz.

Filmden Kareler
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " Memento 2000 Türkçe Dublaj izle – Efsane Amerikan Suç Filmleri "
  1. poly_katia 10 Kasım 2018, 19:19 -

    Christopher Nolan’ın ustalık eseri bu fılmdır. Cunku bence hayatının butun bırıkımının ılk patlama noktası bu fılmdı. Doldu doldu ve sonunda bu fılm ortaya çıktı. Ben çok begenıyorum bu fılmını..

  2. servet 10 Kasım 2018, 19:20 -

    Beynım yandı bıldıgın.. Inanılmaz sasırtıcı ve zor anlasılan bir fılm.

  3. LostInFilm 22 Nisan 2019, 16:01 -

    Bu şekilde filmlerin konularını ben pek anlamam. Ama iyidi film

FullHDFilmizleyen.com sitesinde vizyondaki en yeni 2015 filmleri dışında en iyi ve kaliteli filmleri eski nostaljik şekilde hd film izlemek isterseniz 720p full hd özelliği ile yüksek çözünürlük kalitesinde altyazılı ve Türkçe dublaj film izleyebilir, donmadan, indirmeden, hızlı ve bedava seyredebilirsiniz. En güncel vizyon filmleri, 2015 yılında sinema salonları içerisinde oynayan en iyi korku filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, aşk ve duygusal filmler, dram ve animasyon filmleri, bilim kurgu, fantastik filmler ile 2013, 2012 ve 2017 Filmleri kategorisi gibi önceki yıllarda da karşımıza çıkan yabancı film ve yabancı dizi izle yebilir, Sinemalar gibi veritabanında tüm filmleri bulabileceğiniz film sitelerinde bulunan en güzel filmleri de izleme şansı yakalayacaksınız. Boxset - seri filmler izle seçeneği ile de bir filmin devamını da FullHDFilmizleyen.com adresinde partlı ve tek part olarak bulabileceksiniz. film izlemek için en kaliteli yer sitemizdir şüphesiz ki. Sitemizin Google a eklenen site haritasını da Sitemap a tıklayarak görebilirsiniz.