Sporbet

The Great Dictator 1940 Tek Parça izle – Amerikan Dram Savaş Filmleri

02-10-2018Sporbet
Sorun Bildir
Sporbet
Sporbet
Film Bilgileri
The Great Dictator 1940 Tek Parça izle – Amerikan Dram Savaş Filmleri
1.042 defa izlendi

Unutulmaz filmlerden biri de The Great Dictator. Çok sevilen ünlü oyunca Charles Chaplin oynuyor filmde. The Great Dictator komedi dalında 1940 yılında hazırlanmış bir film. Yıllar önce çekilmiş olsa da hala etkisini yitirmiyor.

 

The Great Dictator tek part izle

 

ABD yapımı film 2 saat 6 dakika sürüyor. Filmin yönetmeni de Charles Chaplin. Filmin diğer oyuncuları Jack Oakie, Paulette Goddar Henry Daniell, Bill Gilbert ve Reginald Gardiner. İyi niyetli ve fakir bir Yahudi berber yaşanan karışıklık sonrasında diktatör Adenoid Hynkel ile karıştırılır. Yaşanan karışıklık sonrasında Yahudi berberin yaptığı konuşma herkesin hayatında birçok şeyin değişmesine neden olur. Charlie  Chaplin gibi ünlü oyuncu ve yönetmenin izlerini taşıyor The Great Dictator filmi. Derin ironi kullandığı bu filmde de faşist toplum yapısı eleştirilmektedir. Faşizmin ağır bir şekilde eleştirildiği The Great Dictator filmi Charlie Chaplin’in ilk sesli filmi olma özelliği taşıyor. Film döneminde büyük yankı uyandırmış ve en iyi film ile en iyi erkek oyuncu dallarında beş farklı dalda Oscar adaylığı bulunmaktadır. Film 1940 yılından günümüze uzanıyor. Hala devam eden olayları önümüze seriyor film. Fakir, zengin, Yahudi veya Yahudi olmayan herkese yardım etmeyi amaçlayan bir zihniyeti ulaştırıyor günümüze. Filmde faşizmin yerden yere vurulduğu gözleniyor. Ayrıca Hitler taklidi de oldukça etkileyici.  Hem komedi hem de dram türlerini içerisinde barındırıyor film. The Great Dictator filminin son sahnesinde oldukça etkileyici. Filmin en önemli mesajlarından biri de son sahneyle veriliyor bence. Charlie Chaplin tarafından yapılan konuşmada Diktatörlerin sonu ve insanlığa verilen özel mesajlar yer alıyor. The Great Dictator izle yazıp unutulmayan filmler arasında yer alan The Great Dictator filmini izleyebilirsiniz. Filmin ana konusu faşizm. Makinelerden daha çok insanlığa ihtiyacımız olduğunu vurgulayan Charlie Chaplin’in bu filminin etkisi yıllar geçse de sürmeye devam ediyor. Tam bir vicdan filmi. 2. Dünya Savaşı yıllarında çekilen bu film Charlie Chaplin’in ne kadar iyi kalpli ve vicdanlı bir insan olduğunu gösteriyor bir kez daha. Filmden çıkarılacak birçok sonuç var. Tabi ki Charlie Chaplin’in unutulmaz oyunculuğu da filmin bu kadar iyi olmasına katkıda bulunuyor. The Great Dictator full hd izle yazıp filmi kaliteli bir görüntüyle izleme imkanı bulabilirsiniz. Etkili bir komedi türü. Seyirciyi güldürürken düşündürüyor aynı zamanda. Filmde faşizm eleştirisini sık sık görüyoruz. Faşist toplumlara ve fasit yapıya karşı hazırlanmış olan bu filmde sık sık gönderme yapıldığını da görüyoruz. O dönemde böyle bir filme imza atmak hiç kolay değil.

 

Ancak Charlie Chaplin bununda üstesinden gelmeyi başarmış. The Great Dictator Türkçe dublaj izle yazıp filmi Türkçe seslendirme eşliğinde izleyebilirsiniz. O dönemi bize en iyi yansıtan The Great Dictator filmi yıllar geçse de izlenmeye değer. Aynı zaman da bu filme benzer bir film daha izlemek isterseniz Sherlock Jr. adlı filmimizi de sitemizden izleyebilirsiniz.

Filmden Kareler
Benzer Filmler
3 yorum bulunmaktadır: " The Great Dictator 1940 Tek Parça izle – Amerikan Dram Savaş Filmleri "
  1. LittleRiverFun 22 Kasım 2018, 18:43 -

    The Great Dictator filmini bence herkes izlemeli. Tek adamlık asıl kötü görmeli

  2. Superadam 4 Aralık 2018, 18:35 -

    stanley kubrik in tüm filmlerini yükleyiniz.

  3. LegalVerity 5 Nisan 2019, 11:13 -

    The Great Dictator filmin de diktatörlerin ne kadar kötü olduğunu anlatıyor

FullHDFilmizleyen.com sitesinde vizyondaki en yeni 2015 filmleri dışında en iyi ve kaliteli filmleri eski nostaljik şekilde hd film izlemek isterseniz 720p full hd özelliği ile yüksek çözünürlük kalitesinde altyazılı ve Türkçe dublaj film izleyebilir, donmadan, indirmeden, hızlı ve bedava seyredebilirsiniz. En güncel vizyon filmleri, 2015 yılında sinema salonları içerisinde oynayan en iyi korku filmleri, aksiyon filmleri, komedi filmleri, aşk ve duygusal filmler, dram ve animasyon filmleri, bilim kurgu, fantastik filmler ile 2013, 2012 ve 2017 Filmleri kategorisi gibi önceki yıllarda da karşımıza çıkan yabancı film ve yabancı dizi izle yebilir, Sinemalar gibi veritabanında tüm filmleri bulabileceğiniz film sitelerinde bulunan en güzel filmleri de izleme şansı yakalayacaksınız. Boxset - seri filmler izle seçeneği ile de bir filmin devamını da FullHDFilmizleyen.com adresinde partlı ve tek part olarak bulabileceksiniz. film izlemek için en kaliteli yer sitemizdir şüphesiz ki. Sitemizin Google a eklenen site haritasını da Sitemap a tıklayarak görebilirsiniz.